Blog Adınızı Nasıl Buldunuz? - BLoG MaHaLLeSi

Blog Araması Yapmak İster misin?

Blog Adınızı Nasıl Buldunuz?

SinanGCL

Benim kim olduğumu merak ediyorsan, beni bilenlere sor onlar benden daha iyi anlatır. ;)
Blog Adınızı Nasıl Buldunuz?
17 Ekim 2022 Pazartesi
39 Yorum Yapıldı
Kez Okundu.

Merhabalar  BLoG MaHaLLeSi sakinleri;
  Sohbet kategorimizin bu haftaki konusunda başlıktan da anlaşılacağı üzere çok güzel bir konuya yer veriyoruz. Blog adreslerinizde kullandığınız isimleri nasıl ve ne şekilde buldunuz bunun hakkında biraz sohbet edeceğiz.

 Kendi blog adınızı çok düşündünüz mü yoksa şıp diye aklınıza mı geldi? :) Aslında bu çok ama çok merak ettiğim konular arasında olduğu için paylaşıyorum. ;) :T
Çoğunlukla blogları dolaşırken blog isimlerine hep dikkat ederim. Hepinizin illaki blog ismi aramasında bir anısı vardır. Sizlerinde blog isimlerini nasıl bulduğunuzu çok ama çok merak ediyorum. :)SinanGCL Yazar:
Yazar Hakkında; Benim kim olduğumu merak ediyorsan, beni bilenlere sor onlar benden daha iyi anlatır. ;)

39 Yorum Yapılmış

Lütfen Link Bırakmayın!
Dikkat Son yapılan yorum en üstte olur.
Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.
Dikkat Yorumlara resim ekleyebilmek için "[img]https://xdepom.com/BM/i/img/iurli.gif[/img]" kodunu kullanın.
Dikkat Reklam amaçlı blog veya site linki bırakmak, hesabınızın geçici olarak engellenmesine sebep olur.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H 1. Ben blog ismimi çok aradım :) Blog alemine tekrardan dönüş yaptığım için farklı bir isimle girmek istedim ve yaklaşık 1 hafta boyunca isim çalışmaları yaptım. Sonunda da BLoG Dedektifi'ni buldum :) Ama artık kendi isimle devam ediyorum. bu bir şey değiştirmez sonuçta BLoG Dedektifi'yim :)

  YanıtlaSil
 2. Ben pek düşünmedim. :) Forumlarda hiç kendi adımı kullanmazdım ama burası bana özel olunca kendi adımı kullanmak istedim. Ayrıca kitap çıkarma hayalim de var, blogdakiler tanımış olur beni dedim. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vaayy süper haber bu ;) kitap ne hakkında olacak peki :)

   Sil
 3. Bende @duyguemanet gibi kendi adımı kullanmıyorum forumlarda. :D Blog açmaya karar verdiğimde adım olsun mu olmasın mı diye çok düşünmüştüm. Uzun yıllar tanımı olmayan ama farklı görünen uydurma bir isimle devam ettim :) En sonunda ismimin yanına mist ekleyerek yeniledim. Şimdi daha çok seviyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel bir blog ismi olmuş ;) Blog adresinizi burada paylaşalım isterseniz ;) Blog Ekle kısmından bize yazın ;) :T

   Sil
 4. Ad ve soyadımda bulunan sesli harfleri attım domain ismim ortaya çıktı. :D

  YanıtlaSil
 5. Güzel ve farklı bir isim seçmem 12 dk sürdü. Üzgünken mutluyum nedenini bilmiyorum. Kiraz sevmediğim için iki kelimeyi birleştirmek istedim. Ortaya üzgünkiraz çıktı..🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bayağı bi farklı tarzlarda blog ismi olmuş :D :T

   Sil
 6. Yirmi yıldan fazla buralarda kendimce eğleniyorum. Biredip isminde karar kılmam biraz zamanımı aldı. Ama güzel oldu bence. Bu serüveni bloğumda bir yazıda uzun uzun anlatmıştım. Okumak isteyen olursa oradan bakabilir. Şimdi kendim de bir kez daha okudum. Epey keyifli bir dönüşüm yazısı yazmışım üç yıldan daha fazla bir süre önce.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen yazıyı okumaya gidiyorum. Ayrıca isim çok güzel ben çok sevdim :) :T

   Sil
 7. Merhabalar.
  Değirmenleri çok severim. Hele de yel değirmenlerini. 1971-1975 yılları arasında Almanya'da kaldığım süre içinde birkaç yel değirmeni gördüm ve daha çok etkilendim. Bir diğer neden ise, Fransız yazar Alphonse Daudet'in "Değirmenimden Mektuplar" isimli öykü kitabından etkilendiğim için ben de sayfama "Değirmenden Mektup Var" ismini verdim.
  Selam ve saygılarımla birlikte teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba abi bende çok severim değirmenleri ama sadece uzaktan gördüm hiç yakından bakmak nasip olmadı. ;) :T

   Sil
 8. Bir ödev için sanırım film alıntıları araştırıyordum. O sırada bulduğum hoşuma giden bütün alıntıları not almıştım. Bir süre sonra blog açmaya karar verdim, ismi ne olsa diye bir kaç gün düşündükten sonra o dosyayı açmıştım birşeye bakmak için ve hoop blog ismim karşımdaydı. Ve tabii bu ismin o sıralar yaşadıklarıma cuk oturuyor olması da cabasıydı. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahhaha :D güzel bir başlangıç olmuş umarım bu şekilde hep devam edersiniz :)

   Sil
 9. Şu an ki kullandığım ismi toz içinde kaldığımda aklıma gelmişti :) yakında o da değişecek adım ve soyadımı taşıyan bir alan adına geçeceğim 😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yardım lazımsa yardımcı olabilirim bu konu hakkında :)

   Sil
 10. Ada ve Deniz oğullarımın adı. Düşünmedim yani. Bloğu kurduğum zamanlarda herşey onların adıydı zaten. Sondaki "i" ise nedense adadeniz ismini alıp bir daha giremediğim için ikinci dememede bu olmuştu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @adadeniz güzel bir isim olmuş :) Ben hep bloğunuza girdiğimde adalar aklıma geliyor :D

   Sil
 11. Bloğu ilk açtığımda tamamen farklı bir isimleydi, her şeyden yazacağım bir blog olarak düşünmüştüm:) Sonra sadece kitapları yazıp anlatmak istedim, kendimi daha iyi ifade edebileceğim için. Tekrar isim değiştirdim. İçime sinmeyen bir şey vardı, o yüzden temayı değiştirmek istedim, sonrasında da isim değişti ama çok düşündüm, öyle hemen karar veremedim, biraz zor beğeniyorum:))) Kardeşime danıştım, o da bana isim bulmak için epey uğraştı ve buldu, ben de çok sevdim, beni anlatıyor:))) Kitapları keşfetmek güzel:)))) Çok çok severek kullanıyorum ismi şu anda, bence önemli:)))) Tekrar değiştirmem:))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel bir macera olmuş :) Kardeşine buradan tebriklerimi iletiyorum :D ;)

   Sil
 12. Kalbimden geçenleri aktarmak amaçlı ismi bloğumun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel bir isim ben şahsen beğendim :D :T

   Sil
 13. Yaşamın içinden yazılar okumayı ve yazmayı severdim. Neden Yaşamdan Yazılar olmasın dedim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harika bir isim :) Uzun zamandır bu isimle yazıyorsun. Akılda kalıcı güzel bir isim ;)

   Sil
 14. Blog ismini bulma konusunda çalışma yaptığımı hatırlıyorum. İçinde film kelimesi geçen kullanılmayan iyi isimleri bulmak zaman almıştı. Nihai kararı ise bir arkadaşım verdi. Film Gündemi ismini hep sevdim. Değiştirmek aklıma bile gelmez. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel bir isim bence sakın ama sakın bırakmayın. :) Alan adınız bile mükemmel ;) :T

   Sil
 15. Benim için bulmak zor olmadı :D

  YanıtlaSil
 16. Açıkçası blog sayfamı ilk açtığımda herkesin de yaptığı gibi isim ve soy ismimle açmıştım. Sonradan özellikle de alan adı almaya çalışırken hem kısa olması hem özel karakter içermemesi hem de içeriğimle uyumlu olmasından dolayı Konumuz Kitap'ı seçmiştim. Ah, ey gidi günler.... :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eskilere sürükledik sanırım sizi :D Ama çok güzel bir alan adına sahipsiniz elinizden sakın kaçırmayın :D :T

   Sil
 17. Hikayesini blogda yazmıştım, şuracığa bırakıveriyorum:)


  "Yavaş Hayat başlıklı yazımın bir bölümünde, "Bir isim koydum; La Gazetta dello Sport ile El Pais arasından La'yı seçtim, ironik seçimim Asparagas'ın da As'ını attım," diye söz etmiştim, blog adımla ilgili olarak...

  Blog adımın sadece bana ait ve benim imalatım bir sözcük olduğunu düşünüyordum. Ne olur ne olmaz, diye, Google'a aratmış ve o tarih itibariyli La Paragas geçen tek bir ifade ile karşılaşmamıştım. Özgün bir ad olduğuna kanaat getirmiş ve kullanmıştım.

  Bahse konu yazımda da ifade ettiğim gibi sonraki yıllarda çok olmasa da -ki o da bir şarkının adı olarak- başka La Paragas görmeye başlamıştım ama bir dilde, özellikle de dünyanın ortak dili olması amacıyla yola çıkılmış bir dilde kelime olabileceği aklımın kıyısından bile geçmemişti.

  Mussano onca yıl sonra merak edip, "İspanyolca ya da İtalyanca'da bir anlamı var mı?" diye Google Translate'de aramasa, O da, "Yok ama bir de Esperanto diline bak," diye uyarmasa varlığından hiç haberdar olmayacaktım.

  Alınca Mussano'dan haberi, Google Translate'e "Esperanto dilinden çevirir misin bir kez daha?" dedim. "Şemsiye," dedi. İçeriklerimle bağdaştırdım, kan çekti.

  Sevindim.

  Gülümsedim...."  Şarkı da şu:

  https://www.youtube.com/watch?v=fFMl9URwKzQ


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet baktım çok güzel ve çok farklı bir isim olmuş :) Tebrik ederim :) Müzik için de teşekkürler :D :Y

   Sil
 18. Biraz ilgi alanlarına, biraz da yazmak istediklerine göre çıkıyor isimler. Ben yaptığım egzersizlerle ilgili olduğu için deryanın spor günlüğü diye ilk blogu açmıştım sonra sağlıklı yasam bloguna çevirdim ama ismi değiştirmeye cesaret edemedim öyle kaldı. Deli kızın bohçası da hep sevdiğim ilgi duyduğum hersey etrafımda olsun istediğim ve çok konuya ilgi duyduğum için yakınlarım deli kızın bohçası gibisin derlerdi. Blog ismi olarak uygun geldi ☺️.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel bir bloğa ve bloglara sahipsiniz gerçekten. Bence bu isim size çok yakışıyor. :T ;)

   Sil