Neden Blog Yazıyorsun? - BLoG MaHaLLeSi

Blog Araması Yapmak İster misin?

Neden Blog Yazıyorsun?

SinanGCL

Benim kim olduğumu merak ediyorsan, beni bilenlere sor onlar benden daha iyi anlatır. ;)
Neden Blog Yazıyorsun?
7 Ekim 2022 Cuma
50 Yorum Yapıldı
Kez Okundu.


Blog adresimiz üzerinde yeni bir kategori ile sizlerleyiz... 
Sohbet Konusu Kategorisinde sizlerle farklı konularda sohbet edeceğiz.... :F


Sohbet edeceğimiz konu hakkında sizlerin yorumları bizler için çok ama çok değerlidir. :)

Ben Neden Blog Yazıyorum;
 Uzun zamandır bu işlerle uğraşıyorum. Blog yazmak sosyal medya hesaplarında paylaşım yapmaktan daha iyi geliyor. Burada okunduğunu görmek ve yorum almak ayrıca beni mutlu ediyor. Son zamanlarda git gel yapmamın sebebi kişisel durumlarımdan kaynaklı olsa da yeniden sizlerin arasına dönmek benim için çok ama çok iyi oldu. Tüm blog arkadaşlarıma kapımız her zaman açık ve sıcak bir çay her zaman var :D

Hadi bakalım siz neden blog yazıyorsunuz yorumlarda buluşalım ;) :T SinanGCL Yazar:
Yazar Hakkında; Benim kim olduğumu merak ediyorsan, beni bilenlere sor onlar benden daha iyi anlatır. ;)

50 Yorum Yapılmış

Lütfen Link Bırakmayın!
Dikkat Son yapılan yorum en üstte olur.
Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.
Dikkat Yorumlara resim ekleyebilmek için "[img]https://xdepom.com/BM/i/img/iurli.gif[/img]" kodunu kullanın.
Dikkat Reklam amaçlı blog veya site linki bırakmak, hesabınızın geçici olarak engellenmesine sebep olur.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H 1. seçtiğim alan adlarıyla yaşadığım problemlerden sonra bu soruyu çok soruyorum kendime öylece bırakmak daha kolay gibi bazen :)

  YanıtlaSil
 2. Yaşanmışlıkları, tercihlerimi bazen hatalarımı paylaşmak.. Bilgi, farkındalık ve ileriye dönük motivasyon yükseltme paylaşmak. En önemlisi ise kendimi bulmak ve keşfetmek için blog yazıyorum..👍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her şeyden var yani ama güzel bir bloğa sahipsiniz gerçekten tebrik ederim:T ;)

   Sil
 3. Önce günlük yazmak için başladım. Sonra yazdıklarımı sosyal medyada paylaşmaya karar verdim. Aslında sosyal medyayı ticari amaçla kullanmak istiyordum. 1.500 civarında takipçim soluksuz bekliyordu günlük yazılarımı. Sonra ticari faaliyetim sona erdi. Sosyal medyadan çekildim. Blog dünyasında çok güzel yazılar yazan, bilgimi arttıran, saygılı dostlar edindim. İçimden geldiğinde ben de makale türünde yazılarla düşüncelerimi paylaşıyordum. Daha sonra birkaç öykü, roman ve çeviri deneyimim oldu ve okurlardan güzel tepkiler aldım. Şimdi, okuduğum kitaplar hakkında bende iz bırakan yönlerini ve genel değerlendirmemi, eleştirilerimi yazdığım bir mecra aynı zamanda. Diğer taraftan Ağaç Evleri Sohbetleri, en azından haftada bir kez yazı yazmama vesile oldu. Saygı ve güven ortamında her görüşten insanlarla düzeyli, entelektüel tartışmalar yapmayı seviyorum. Sizin bu yeni kategoriniz bir bakıma Ağaç Ev Sohbetlerine rakip olabilecek cinsten:) Blog benim için sosyal medya dışında bir kanal. Nispeten daha özgür bir ortam olduğunu düşünüyorum. Umarım gelecekte buranın da suyunu çıkarmazlar. En sevdiğim yanlarından biri de, blog dünyasında, bildiğim kadarıyla, hemen herkes bir kulüp üyesi gibi birbirine yardımcı, küfür, hakaret yok. E, daha ne olsun, biraz da yazmayı, okumayı seviyorsan bağımlısı oluyorsun:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vay canına :) Rakip demeyelim de yandaş diyelim. Blog yazarlarını bir arada toparlamayı hayal edip düşünüyorum. Sizin bloğu da yakından takip ediyorum yazılarınızı merakla ve heyecanla okuyorum. ;) :T

   Sil
 4. Yazarak para kazanmak için 🙂

  YanıtlaSil
 5. Bloğu açma nedenim yazdığım öykü ve romanları paylaşmaktı. Tabi sonra ağırlıklı olarak kitap anime tanıtımları da yapmaya başladım. Burada vakit geçirmek keyifli oluyor. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel :) kitap bloglarını her zaman sevmişimdir :T ;)

   Sil
 6. 2013 yılında işten ayrıldım. Ne yaparım diye araştırırken evde içerik üretmeye başladım. Blog da o zamanların boşluğunda ortaya çıktı. Sonrasında içerik üretmeyi bıraktım, mesleğe geri döndüm ama blogumu bırakmadım.
  Benim gibi yazmayı ve okumayı sevenlerin bir arada olduğu blog dünyasında oluşan seviyeli iletişim bana hem çok sıcak, hem güvenli hem de retro geliyor. Yazarak hem kafamı rahatlatıyorum, hem de gelen yorumlar sayesinde oluşan blog iletişimi keyif veriyor. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel bir başlangıç olmuş :) Bırakmamana ayrıca çok ama çok sevindim :)

   Sil
 7. "Yazmak zamanı durdurmaktır. Yıllar sonra hiç tanımadığımız birileri bizim durdurduğumuz zamanda yaşayacaktır." Bunlar da benim dijital ayak izlerim :))

  YanıtlaSil

 8. "Yazmak zamanı durdurmaktır. Yıllar sonra hiç tanımadığımız birileri bizim durdurduğumuz zamanda yaşayacaktır." Bunlar da benim dijital ayak izlerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar güzel bir söz bırakmışsın buraya bayıldım :) :F

   Sil
  2. Mükemmel cevap... Ayakta alkışlayıp önünde saygıyla eğiliyorum

   Sil
 9. Konu çok güzel:))) Biraz düşünüp yazmam gerekiyor:)))) Geleceğim tekrar:))))

  YanıtlaSil
 10. Çünkü yazmadan yaşanmıyor...

  YanıtlaSil
 11. Bu soru içinde iki soruyu barındırıyor aslında: 1. Neden yazıyorsun? 2. Neden yayımlıyorsun?

  Ben niye yazıyorum? Ne yapayım, yazmayıp deliye mi dönseydim? Akıl sağlığımı korumak için yazıyorum ben. Bunu ben söylemiyorum. Sait Faik'in ifadesidir bu. "Yazmasam deli olacaktım" der Sait Faik, “Haritada Bir Nokta” hikâyesini bitirirken. Blog ve yazı geçmişime baktığımda benim için yazmanın blogdan çok daha önce başladığını ve önemli olduğunu görüyorum ve biliyorum. Ben yazıya başladığımda "buralar hep dutluktu."

  Yayımlamasam deli olmazdım elbette. Yazmak gibi bir zorunluluk değildi bu. Bu yüzden blogla cedelleştiğim çoktur. Hiç kimsenin benim sayıklamalarımı merak ettiğini sanmıyorum. Yazmaya hiç ara vermesem de yayımlamaya ara verdiğim çok olmuştur. Bütün verilen aralardan sonra yeniden bloğa dönüyor insan. Neden? İstiyorum ki benim huzurumu kaçıran yazı başkalarını da huzursuz etsin. Bu huzursuzluk, tek başına çekilecek bir huzursuzluk değil çünkü.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum size. :T Bi ara bu smile olan yere alkış da eklemeliyim :)

   Sil
 12. Neden blog yazıyorum?
  Okumayı yazmayı seven biriyim 2008 den beri bir çok mecrada yazdım amma ne diğer web siteleri ne sosyal medya kişisel blogumun tadını vermiyor. Blogumda özgürüm istediğim gibi istediğim zamanda yazıyorum. Hala ciddi firmalardan bizim sitemizi yönet diyorlar hayır diyorum.
  Bu yaştan sonra o ne der bu ne der çekemiyorum.
  O yüzden canım blogum benim çöplüğüm istediğim zaman ötüyorum.

  YanıtlaSil
 13. Kendimle zaman geçirmeyi sevdiğim için blog yazıyorum :)

  YanıtlaSil
 14. Yazmak dünyanın en iyi rahatlama yöntemi. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum abla :D :T :F

   Sil
  2. Bloğa tekrar baktım, çok hoş olmuş görünümü, sunumu.. Bravo.. :T

   Sil
 15. Seviyorum kendime ait bir alanda paylaşımlar yapmayı. Liseli yıllardan beri yazıyorum. Umarım yazmaya da devam ederim...

  YanıtlaSil
 16. Yazı yazmayı çok ama çook seviyorum. Kitapları aşırı seviyorum, hikaye yazmayı çook seviyorum:))) Blog açma fikri de kitapları okuduktan sonra oluştu ama hemen cesaret edemedim. Okuduğum kitapları yorumlayıp, kendi fikirlerimi belirteceğim yazılar yazmak için, hikayelerimi paylaşmak için yazıyorum. Yazarken sohbet etmeyi de çok seviyorum:))) Blog benim için büyülü dünya, çok seviyorum blog yazmayı. Bir şeyler paylaşmak çok güzel:)))) Daha samimi geliyor, ayrıca çok sevdiğim arkadaşlar edindim:)))) Kendimi anlatmak için de yazıyorum, yazdıkça mutlu oluyorum, gözlerimden kalpler çıkıyor:))) Kendime ayırdığım en tatlı zamanlardan biri blog yazmak:))) Yazdıkça ve okudukça bir sürü yeni bilgi öğreniyorum, yanlış bildiklerimi düzeltmeye çalışıyorum:)))) Benim büyülü dünyam blog:)))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu büyülü dünyanda hep kalırsın inş :) Kitap yorumlarını okumayı seviyorum tabi içinde spoiler olmadı sürece :D

   Sil
  2. Ben de hep kalmak istiyorum bloğumda, sizlerle olmayı da çok seviyorum:))) Çok mutlu oldum yazılarımı sevmene:) Ben spoiler vermem pek, dikkat ederi, çünkü o zaman bir anlamı kalmıyor, haklısın o konuda:)))

   Sil
 17. 2005 ten bu yana bloglardayım, İstanbulda blog toplantısına bile katılmıştım. Bir ara blogcu platformu vardı oraya kaydım. Hatta alan adı alarak ilk kadın forumunu hazırlamıştım sonra bir moderatör farklı amaçla kullanınca kapattım. Tekrar blogspota döndüm. Yazmak paylaşmak güzel, anılarımı yazıyorum ki insanlar bazı kişilerin olumsuz davranışlarını görebilsin. Senin hatalı davranışın yokmu dersen var tabii, düzeltilmiş hali ile burdayım. yaş 35 ti burda idim yaş 52 hala burdayım.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. neden adsız çıktı anlamıyorum:))

   Sil
  2. Bir şey olmaz :) Bazen olur öyle şeyler :D

   Sil
 18. Merhabalar.
  2005 yılında bir yakınım tarafından maddi ve manevi zarara uğratıldıktan sonra, bu konuda sesimi duyurmak için şiirlerimle başlayan yazma serüveninin alanı genişleyerek devam etti gitti. Yazmak bir ihtiyaçtır, bir zorunluluktur. Kimimiz ihtiyaçtan, kimimiz de zorunluluktan dolayı yazıyor.
  Güzel bir konuydu. Teşekkür eder, selam ve saygılarımı sunarım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep abi :Ç Yorumun için teşekkür ederim. :T
   Şimdi soracağım ne gibi zarara uğradın diye ama özeldir diye sormuyorum :)
   Bu gibi konular sürekli gelecek sizleri buraya hep beklerim :;)

   Sil
  2. Merhabalar, Recep bey yazınızı okuduktan sonra web sitenizi ziyaret ettim. "Pekmez" başlıklı yazınızı okudum ve okurken gerçekten zevk aldım. Sitenizin yorumlara kapalı olması beni biraz üzdü. Keşke tamamıyla kapatmasaydınız sizin denetiminizden geçtikten sonra yayınlasanız daha iyi olurdu lakin sizin kararınız bu yönde olmuş saygı duyuyorum. Başarılarınızın devamını dilerim...

   Sil
 19. yazmayı okumayı sevdiğim için, blog mutluluk, heyecan verdiği için :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel :) Buralarda seni görmeyi çok istiyoruz :) Arada buralara uğra boş bırakma buraları :D

   Sil
 20. Blog yazmayı seviyorum, benim gibi yazmayı seven ve okumayı seven insanlarla tanışmak mutlu edici bir durum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel :D Buralara hep bekleriz mutlaka gel çay ikram edelim :D

   Sil
  2. Kendime ait bir alan olması iyi hissettiriyor :)

   Sil
  3. Güzel oluyor değil mi? :) Dilerseniz sizin bloğuda buraya ekleyelim ;) :T

   Sil
  4. ne güzel olur: ) çok teşekkür ederim

   Sil
 21. İlk gün neden yazıyorsam halâ o sebepten yazıyorum :) Hiçbir ticari faaliyet düşüncem olmadı, içimi dökmek, gönüllere girmek amacım. Bir konuya bağlı kalmaksızın insanın özünü yazmaya çalışıyorum. Ayrıca Bir blog sayfası olmayan arkadaşlara destek amaçlı sizden gelenler köşesi açtık, buyursunlar efendim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok güzel bir adrese ve bloğa sahipsiniz :) Ziyaretiniz için teşekkür ederiz ;) :T

   Sil